-
Těsně pod lesklou dýhou nejslavnější čínské přístavní město, kde ze skla a oceli jsounovou měnou města závodění, aby se stal světovým centrem pro podnikání a obchod, Shanghai " nepatřičně " 1930 kolem zažívá svou renesanci.
zakouřených jazzových klubech, podzemní gay barů a restaurací, které se pohybují od velkých starých domů pokořit ulici vozíky, jsou návštěvníci dopraven zpět na první Šanghaji zlaté éry, kdy to bylozábavné centrum Asii ahřiště probohaté a slavné. V jeho rozkvětu, cizinci a pevnina čínské hrnuli do Šanghaje, aby zbohatnout rychle a dopřejte si Guilty Pleasures, včetně nevěstince, herny a drog doupat poháněná obchodování s opiem. Gangy a trojic řídila hodně protiprávní činnosti, snejznámější jeGreen Gang v čele Shangdai Du Yuesheng, " Big ušatý Du ". Ale to všechno přišlo k náhlému konci s japonskou invazí v roce 1937.
Na nedávné návštěvě v House of Blues a Jazz, bylvysoký, blond hosteska oblečená v podlaze délka večerní šaty, s jasně červeným kloboukem pod úhlem dolů před obličejem a zajímavou ruským přízvukem. Excentrické Klub sídlí mezi temnými ulicemi a šedé skladech, jen jeden blok od slavné chůze Šanghaje řeky Bund -nedávno předělán symbolem města návratu ke slávě. V daný den, je Bund je rušné promenády plné turistů a místních rodin majících architekturou v koloniálním stylu a výhled na kultovní Oriental Pearl Tower přes řeku.
Uvnitř jazzového klubu ,eklektická směs turistů krajany, a místní obyvatelé - z nichž mnozí byli sportovní oblečení a 1930 gangster - jako klobouky - seděli stolů a po dlouhou dřevěnou baru. Konverzace v Mandarin, kantonský a bohatou paletu přízvukem angličtiny soutěžil s rytmickým rytmu autentické kubánské jazzu, zdvořilost Roberta Santamaria a jeho kapelou na turné direct z Havany.
Po komunistickém převratu v roce 1949, byl jazz zakázán, protože jeho vztahu s drogovými králi, hazard a prostituce. Téměř tři desetiletí později, bylzákaz zrušen, cožnová generace mladých Shanghaiers, aby si jednou zakázané umění.
" Dáváme našim umělcům prostor pro prezentaci jejich hudbu, aniž by hodně pokynů z vedení klubu, " vysvětluje Mila Dorosh ,asistent manažera v House of Blues a Jazz. " Tímto způsobem můžete získat skutečnou, autentickou jazz a blues dovezené z USA, Kanadě, Austrálii, Evropě a dokonce na Kubě nyní, rovnou do Šanghaje. Mnoho hudebníků, které nejprve přišli do Číny přes nás zůstali v Šanghaji a pokračoval v rozvoji hudební Shanghai scénu. "
Ještě donedávna se Čína zvedla své zákony o homosexualitě v roce 1997 a odstraněna ze seznamu duševních chorob v roce 2001. Ve srovnání s některými západními městy, Shanghai gay scéna roste stabilním rachot - ale jeho živost je jasně cítil na místech, jako je Šanghaj Studio ,podzemní gay bar postavený mezi průchody z počátku 20. století protileteckého krytu. Ukryt na konci uličky ,jediný záchytný bod, že tam by mohlo býtbar je zde několik mužů kouří cigarety u vchodu. V přízemí jelabyrint malých místností s zvětralého bílé stěny plněné vintage nábytkem, vydávat o atmosféru, která se cítí více jako suterénu něčí domu než baru.
Další důkaz města desetiletí trvající střet kultur, se můžete vrátit nad zemí do chaotické sbírky uliček a uličkách známé jako Old Shanghai, ohraničený Renmin Road na severu a Zhonghua Road na jih. Oblast byla kdysi uzavřena městskou zdí, která byla 10 metrů vysoká a pět kilometrů ve obvodu, postavený v roce 1555 a zbořena v roce 1911. Dnes, Old Shanghai je zazděn v bytových a kancelářských věží pomalu a nevyhnutelně se blíží ze všech stran. Červená cihla a kámen ,kouř a saze, a zvuky a pachy starého Šanghaji poskytují ostrý úlevu na zbrusu nový Pudong centru finančního přes řeku.